KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9109095
*
nr 910 9095
Einar Wallquist
(1896-1985), Sverige
Akvarell, Einar Wallquist (1896-1985), sjölandskap, signerad, motivet: 22x29
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 september 2014
kl 18:13:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/8 16:14:07
1
800 kr
4/9 16:38:30
2
1.000 kr
5/9 10:20:24
2
1.200 kr
8/9 17:34:16
3
1.000 kr
8/9 17:34:39
3
1.200 kr
8/9 17:36:22
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Wallquist
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Läs mer om Einar Wallquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar wallquist landskap landskapsmotiv landskapsmåleri sjölandskap vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14
*
Einar Wallquist
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Läs mer om Einar Wallquist
nr 910 9095
Einar Wallquist
(1896-1985), Sverige
Akvarell, Einar Wallquist (1896-1985), sjölandskap, signerad, motivet: 22x29
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/8 16:14:07 | 1 | 800 kr |
4/9 16:38:30 | 2 | 1.000 kr |
5/9 10:20:24 | 2 | 1.200 kr |
8/9 17:34:16 | 3 | 1.000 kr |
8/9 17:34:39 | 3 | 1.200 kr |
8/9 17:36:22 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Wallquist
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.Läs mer om Einar Wallquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar wallquist landskap landskapsmotiv landskapsmåleri sjölandskap vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14